Accessibility Links

TEKNİK SORU VE SORUNLAR

Sistem gereksinimleri nelerdir?

İşletim sistemi Windows 7 üzeri olan bilgisayarlar ve OSX 10.12 üzeri Intel tabanlı Mac cihazlarda film izleyebilirsiniz. Android tabletlerde ve telefonlarda Chrome, iPhone ve iPad’lerde ise Safari kullanarak izleyebilirsiniz. Film izlemek için geniş bant veya fiber internet bağlantısı gerekmektedir, çevirmeli bağlantı yeterli değildir. Aşağıda gereksinimlerin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Linux işletim sistemli bilgisayarlar için gereksinimler nelerdir?

Linux işletim sistemi kullandığınız tarayıcı fark etmeksizin desteklenmiyor. Windows işletim sistemli bilgisayarlar için gereksinimler nelerdir? Sisteminizin Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 ya da Windows 11 olması gerekiyor. Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer ya da Opera tarayıcıları ile giriş yapabilirsiniz. Tarayıcıların güncel olması gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar. Windows 7 sistemlerde Internet Explorer desteklenmiyor. Tarayıcı güncel versiyon gereklilikleri: Chrome v.94 ve üstü Firefox v.92 ve üstü Opera v.79 ve üstü

Mac bilgisayarlar için sistem gereksinimleri nelerdir?

Sisteminizin MacOS 10.12 ve üzeri olması gerekiyor. Google Chrome, Firefox, Safari ya da Opera tarayıcıları ile giriş yapabilirsiniz. Tarayıcıların güncel olması gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar.

Tarayıcı güncel versiyon gereklilikleri:

Chrome v.94 ve üstü Firefox v.92 ve üstü Opera v.79 ve üstü Safari

iPhone/iPad cihazım ile film izleyebilir miyim?

Evet, iOS 11.2 ve üzeri işletim sistemli cihazlarda, Safari üzerinden izleyebilirsiniz. Tarayıcıların güncel olması gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar.

Android cihazım ile film izleyebilir miyim?

Evet, Android 6.0 üzeri işletim sistemli cihazlarda, Chrome üzerinden izleyebilirsiniz. Tarayıcıların güncel olması gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar.

Filmleri Smart TV’den izleyebilir miyim?

Filmi Smart TV içindeki tarayıcılardan izlemek henüz mümkün değil. Yazılımcılar bu özelliği geliştirmek için çalışıyorlar. Ancak Smart TV’lere aktarım yapabilmek için birkaç yol önerebiliriz:

• Tablet veya bilgisayarınızı HDMI kablosu kullanarak TV’nize görüntü aktarımı yapabilirsiniz.

• Eğer TV’niz destekliyorsa aynı kablosuz internet bağlantısına bağlı oldukları sürece direkt olarak telefon, tablet veya bilgisayar ekranınızı Smart TV’nize yansıtabilirsiniz. (Bunun için TV’nizin “ekran paylaşma” özelliğinin açık olması gereklidir.) Android işletim sistemli telefon ve tabletlerinizden (ekran paylaşma özelliğini destekliyorsa) “ayarlar” kısmında ekran paylaşma özelliğini görmeniz gerekir. Bu özelliği seçtiğinizde TV adınıza basarsanız telefon veya tablet ekranınızı Smart TV’nize aktarabilirsiniz.

Bilgisayarınız için “Windows” ve “P” tuşlarına aynı anda basıp sağda çıkan sekmede “kablosuz bir ekrana bağlan” kısmına tıkladığınızda çıkan menüde TV’nizi seçerek bilgisayar ekranınızı direkt olarak TV’ye yansıtabilirsiniz. Televizyona yansıtılarak izlemek için yansıtmadan önce altyazıları açmanız gereklidir.